Moćna Srbija "potopila" Crnu Goru, "delfini" vide kapije Pariza!

Sportske.net 07.02.2024  |  Sportske.net

Vaterpolo reprezentacija Srbije odigrala jednu od najboljih utakmica u poslednje vreme i deklasirala Crnu Goru sa 14:6 (4:1, 2:2, 5:3, 3:0) u meču drugog kola grupe C Svetskog prvenstva u Dohi. "Delfini" su sada na korak od prvog mesta u grupi, koje znači direktan plasman u četvrtfinale i plasman na Olimpijske igre u Parizu.

Fantastično je delovala ekipa selektora Uroša Stevanovića, briljirao je Dušan Mandić sa četiri pogotka, a veliku podršku imao je u braći Viktoru i Strahinji Rašoviću koji su postigli po dva pogotka. Srbija je furiozno započela utakmicu i već u prvoj četvrtini vodila sa 4:0. Crnogorci su u drugoj deonici odigrali malo bolje, smanjili na 6:3, da bi golom Vidovića na startu drugog poluvremena došli na "-2" (6:4). Od trog trenutka Srbija je dodatno popravila igru ,