Ringišpil Osimena, šokantni penali i finale za Nigeriju

Sport klub 07.02.2024  |  Autor: Milan Stojiljković

Fudbalska reprezentacija Nigerije prvi je finalista Afričkog Kupa nacija nakon spektakularnog polufinalnog duela protiv selekcije Južne Afrike. „Luda“ Utakmica na stadionu de Buake u istoimenom gradu Obale Slonovače odlučena je posle izvođenja jedanaesteraca – 4:2.

Nakon 90 minuta i dva produžetka od po 15 minuta rezultat je bio nerešen 1:1 (0:0). Svega je bilo u ovom duelu. Dva penala tokom 90 minuta, potpuno različita, poništen gol, promašeni ziceri na obe strane, prvi dosuđen žuti karton tek u 101. minutu, a onda i crveni u 116. I na kraju penal drama i velika pobeda Nigerije. Vodeći gol Super Orlovi postigli su iz jedanaesterca. Prethodila mu je majstorija prve zvezde Nigerije Viktora Osimena, pravim „ringišilom“