KAN - Penali, pa opet penali, Nigeriji pripala drama protiv Južne Afrike za plasman u finale!

Sportske.net 07.02.2024  |  Sportske.net

Fudbalska reprezentacija Nigerije prvi je finalista Kupa afričkih nacija pošto je posle penal serije pobedila selekciju Južne Afrike rezultatom 5:3 (1:1).

Prvo poluvreme proteklo je relativno mirno, jedinu značajniju priliku imala je "Bafana Bafana" i to preko Makgope čiji je udarac uspeo da ukroti Nvabili. Nigerija je preuzela veću terensku inicijativu, a takav im je pristup i omogućio da iskoristi veliku grešku Mvale koji je skrivio penal u 64. minutu. Tri minuta kasnije, siguran sa penala bio je Vilijam Trost-Ekong. Krenula je Južna Afrika na sve ili ništa, ponovo je zapretio Makgopa čiji je udarac završio pored