Ludi fudbal! Nestvarne scene u polufinalu Kupa afričkih nacija: Sudija "svira" gol, a onda da je, ipak, penal na drugoj strani! (video)

Večernje novosti 07.02.2024
Ludi fudbal! Nestvarne scene u polufinalu Kupa afričkih nacija: Sudija "svira" gol, a onda da je, ipak, penal na drugoj…

Fudbaleri Nigerije prvi su finalisti Kupa afričkih nacija, pošto su večeras nakon boljeg izvođenja penala pobedili selekciju Južne Afrike.

FOTO: Tanjug/AP Prvih 90 minuta i dodatnih dva puta po 15 završeni su rezultatom 1:1 (0:0), dok je posle penal serije bilo 4:2 u korist Nigerije. Vodeći gol za igrače u zelenim dresovima postigao je sa bele tačke iskusni defanzivac Vilijam Trost-Ekong u 67. minutu. A onda, neverovatna dešavanja... I, onda se pristupilo produžecima, pa jedanaestercima. Ona će, kao trostruki šampion Afrike, u finalu igrati protiv pobednika duela Obala Slonovače - DR Kongo. Foto: