Vatra je stigla na samo dvadesetak metara do kuća u okolini Novog Sada: „Tek jutros smo videli koliko je požar bio blizu nas“
Danas 08.02.2024 | 021.rs
![Vatra je stigla na samo dvadesetak metara do kuća u okolini Novog Sada: „Tek jutros smo videli koliko je požar bio blizu…](https://nstatic.net/727/35709727onbrev.jpg)
Meštani Rakovca gde je sinoć gorela velika površina šipražja i trave, kažu da su tek jutros videli koliko je vatra bila blizu njhovih vikendica i domova.
Rakovčani kažu da su vatrogasci brzo reagovali, sprečivši vatru da se spusti do kuća, piše 021.rs. Mada uzroci požara sada nisu poznati, sumnja se na namernu paljevinu, jer je i ranije bilo slučajeva da na ovom potezu gori šipražje i suva trava. Na licu mesta se vidi da je izgorelo nekoliko hektara nenaseljenog brda koje nema gotovo ni jedno drvo, a sada ni tragove trave. Na terenu jutros nije bilo više nikod od nadležnih, vatrogasca ili nekih istražnih organe, dok