Strašan preokret moćnih delfina! Srbija je u četvrtfinalu, obezbeđena je i olimpijska viza! Meč obeležila neverovatna situacija

Kurir 09.02.2024
Strašan preokret moćnih delfina! Srbija je u četvrtfinalu, obezbeđena je i olimpijska viza! Meč obeležila neverovatna…

Vaterpolo reprezentacija Srbije je pobedom protiv Sjedinjenih Američkih Država obezbedila plasman u četvrtfinale Svetskog prvenstva i vizu za Olimpijske igre u Parizu! Delfini su Amerikance pobedili rezultatom 14:12 (2:3, 3:4, 6:1, 3:4) nakon velikog preokreta i neverovatne situacije u trećoj četvrtini.

Velika borba je viđena od prvog minuta, a na prvi gol smo čekali do četvrtog. Srbija je stigla do prednosti pogotkom Đorđa Vučinića, ali je već u narednom napadu izjednačio Irving. Naši vaterpolisti su imali i 2:1 posle gola Nemanje Vica, ali nakon toga je krenulo sa poteškoćama. Amerikanci su igrali čvrsto i agresivno, možda na trenutke i preterano, a u dve situacije su delfini loše plivali u odbranu i tako omogućili rivalu lake golove. Posle prve dve četvrtine