"Glavomet" na Enfildu, Liverpul sačuvao prvo mesto, Totenhem brži od pištaljke!

Sportske.net 10.02.2024  |  Sportske.net

U terminu od 16 sati odigrano je pet utakmica 24. kola engleske Premijer lige, a postignuti su sledeći rezultati: Liverpul – Barnli 3:1, Totenhem – Brajton 2:1, Fulam – Bornmut 3:1, Luton – Šefild junajted 1:3 i Vulverhempton – Brentford 0:2.

Liverpul se danas vratio na prvo mesto na tabeli, sa dva boda više, ali i mečom više od Mančester sitija. Sva četiri pogotka na Enfildu postignuta su posle udaraca glavom. Tim Jirgena Klopa nije bio na svom nivou u prvom poluvremenu, ali je ipak stigao do vođstva u 31. minutu. Trent je centrirao iz kornera sa desne strane, a Žota je po ko zna koji put pokazao koliko je opasan u skok igri. Nadvisio je čuvare i udarcem glavom sa šest metara zatresao mrežu, za 1:0.