Herenven savladao Ajaks nakon 15 godina! (VIDEO)

Sport klub 11.02.2024  |  Autor: Stefan Davidović

Herenven je stigao do prve ligaške pobede u 2024. godini, ali ona ima istorijski karakter! Na svom terenu savladali su Ajaks sa 3:2, što je njihova prva pobeda nad velikanom iz Amsterdama još od januara 2009. godine! U međuvremenu su zabeležili čak 27 poraza i svega četiri remija.

Domaći su na poluvremenu vodili 2:0 golovima Amersforta i Sahrauija, a kada je Herenven u prvom minutu nastavka poveo 3:0, bilo je jasno da će prekinuti crnu seriju. Ajaks ipak uspeva da se vrati u život autogolom Boknijevica a potom i golom Akpoma, ali to je bilo dovoljno samo da se ublaži poraz. Tim iz Amsterdama doživeo je prvi poraz u Erediviziji još od oktobra, posle deset mečeva na kojima su ostvarili sedam pobeda i tri remija. Herenven je prvi put pobedio u