"Ovo je moja osveta fudbalu i životu": Privremeni selektor Obale Slonovače sija od sreće

Večernje novosti 14.02.2024

PRIVREMENI selektor reprezentacije Obale Slonovače Emers Fae rekao je danas da je osvajanje titule na Afričkom kupu nacija na domaćem terenu njegova osveta fudbalu i životu, pošto je zbog zdravstvenih problema morao ranije da završi karijeru.

FOTO: Tanjug/AP Obala Slonovače je u nedelju uveče osvojila titulu, pošto je u finalu pobedila Nigeriju 2:1. Fae je tokom takmičenja postavljen za privremenog selektora i predvodio je ekipu do trećeg trofeja Afričkog kupa nacija u istoriji. On je kao igrač stigao do finala tog takmičenja 2006. godine, na turniru na kome je odigrao svaku utakmicu, ali je morao da završi karijeru 2012. godine zbog problema sa upalom vena na nogama. "Ovo je moja osveta, fudbalu i