SP - Francuzi bez nove senzacije, Hrvati kroz penal-dramu zakazali finale sa Italijanima

Sportske.net 15.02.2024  |  Sportske.net

Vaterpolisti Hrvatske plasirali su se u finale Svetskog prvenstva u Dohi, pošto su u polufinalu pobedili Francusku nakon boljeg izvođenja peteraca.

U regularnom toku utakmice bilo je 11:11, a u penal-seriji 6:5 za Hrvatsku. Francuzi, koji pripadaju drugom ešalonu svetskog vaterpola, su u četvrtfinalu napravili veliko iznenađenje i skinuli krunu Mađarima, ali do finala ipak nisu mogli, a tako malo im je nedostajalo. Delovalo je da će Hrvatska ovde završiti posao za 32 minuta, u poslednju četvrtinu je ušla sa tri gola prendosti, ali je Francuska, kao i protiv Mađarske, odigrala briljantan četvrti period, dobili