Протест здравствених радника Грачанице због немогућности да подигну плате
РТВ 23.02.2024 | Тањуг

ГРАЧАНИЦА - Здравствени радници са територије општине Грачаница окупили су се данас испред поште у том месту како би изразили незадовољство због тога што, услед одлуке тзв. централне банке Косова, нису у могућности да подигну своје плате.
Доктор Далибор Стојановић изјавио је да поред тога што радници не могу да подигну свој зарађени новац, читава ова ситуација доводи у опасност и пружање здравствених услуга пацијентима. "Ми смо до 1. фебруара на овом месту примали плате. Због одлуке тзв косовских власти приморани смо да за своје плате идемо до најближе експозитуре Комерцијалне банке у Куршумлији. То је за већину нас додатно малтретирање и додатни трошак. Сада ћемо морати да прелазимо 80 километара








