Kakva pobeda Srbije! Orlovi nakon velikog preokreta savladali motivisanu Finsku!

Večernje novosti 23.02.2024

KOŠARKAŠI Srbije u prvom meču kvalifikacija za Evropsko prvenstvo dočekali su Finsku i slavili nakon preokreta rezultatom 77:61.

FOTO: M. Vukadinović Izabranici Svetislava Pešića loše su otvorili meč, posebno kada je faza napada u pitanju. Problema je bilo i u organizaciji igre, a kod Finaca je bio vidno raspoložen košarkaš rođen na Kosovu i Metohiji Edon Madžuni. U završnim minutima četvrtine zaigrala je Srbija bolju odbranu, a šut za tri poena je proradio, donevši domaćoj selekciji prednost. Ipak, Finci su se konsolidovali i završili prvu deonicu vođstvom 17:20. Do poluvremena su "orlovi"