Liverpul uzeo trofej Liga kupa pobedivši Čelsi posle produžetaka: Van Dajk u 118. minutu savladao sjajnog Petrovića

Dnevnik 25.02.2024  |  Ostalo

Fudbaleri Liverpula pobednici su Liga kupa Engleske. U sjajnom finalu na Vembliju posle produžetaka, izabranici Jirgena Klopa su pobedili Čelsi sa 1:0 (0:0, 0:0).

Bio je to sjajan meč oba tima, videli smo sijaset šansi na obe strane u jednom ravnopravnom meču, ali presudio je gol kapitena Liverpula Virdžila van Dajka u 118. minutu. Tako je klub sa Enfilda osvojio prvi trofej ove sezone i jubilarni deseti Liga kup u istoriji. Od prvog minuta finala ritam je bio odličan. Luis Dijas je imao prvu priliku u devetom minutu, ali je njegov udarac glavom odbranio Petrović. Srpski čuvar mreže bio je na velikom iskušenju u 14. minutu i