Ekipa RTS-a sa pilotima Helikopterske jedinice MUP-a na obuci u "nemogućim uslovima"
RTS 25.02.2024
![Ekipa RTS-a sa pilotima Helikopterske jedinice MUP-a na obuci u "nemogućim uslovima"](https://nstatic.net/863/35863863xwdsjf.jpg)
U potpunom mraku ili gustoj magli kada se ne vidi prst pred okom, piloti helikopterske jedinice MUP-a, zahvaljujućim savremenim uređajima, mogu da lete bez poteškoća. S njima na obuci bila je i ekipa RTS-a.
Svaku slobodnu priliku u HJP MUP-a koriste za obuku, danas je na dnevnom redu prilaz pisti na razne načine, najpre helikopterom H145m, a zatim i "Super pumom". Retko poleću direktno sa piste, da ne remete putnički saobraćaj. Sada menjaju praksu - kako bi uvežbali teži način letenja. Ne gledaju u nebo i oblake. To rade uređaji. Pred pilotima dugmići, ekrani, džojstik. "Letenje po instrumentalnim uslovima pre svega podrazumeva da se navigacija i sam let helikopter