Шведски премијер: Уласком у НАТО остављамо 200 година војне неутралности иза себе

Политика 26.02.2024
Шведски премијер: Уласком у НАТО остављамо 200 година војне неутралности иза себе

СТОКХОЛМ – Шведска иза себе оставља 200 година војне неутралности, изјавио је премијер те земље Улф Кристерсон, након што је раније данас мађарски парламент ратификовао захтев званичног Стокхолма за чланство у НАТО-у. „Шведска иза себе оставља 200 година војне војне неутралности и несврстаности.

То је велики корак и нешто што треба схватити озбиљно”, рекао је Кристерсон на конференцији за медије, преноси шведски јавни сервис СВТ. Он је навео да је то „природан корак”, додавши да ће нордијске земље први пут после 500 година имати „заједничку одбрану”. „Улазимо у НАТО да бисмо бранили све што јесмо и све у шта верујемо”, поручио је шведски премијер. Истакао је да Шведска сада опрема своју војску, проширује цивилну одбрану и повећава број регрута. „Шведска

Повезане вести »

Кључне речи

Коментари

Свет, најновије вести »