Ђилас (ССП): На нове београдске изборе треба изаћи у форми савеза свих који су за промене

Бета 03.03.2024

Председник Странке слободе и правде (ССП) Драган Ђилас изјавио је данас да на нове београдске изборе треба изаћи у форми савеза свих који су за промене.

По његовом мишљењу, савез би чиниле све странке коалиције "Србија против насиља" и коалиције "НАДА", као и све друге странке које су сигурно опозиција актуелном режиму.

Ђилас је у писаној изјави казао да је услов за излазак на изборе да се почне са применом препорука Канцеларије ОЕБС за демократске институције и људска права (ОДИХР), посебно када је бирачки списак у питању.

Додао је да би у оквиру тог савеза посебно место требало да заузму угледне јавне личности чији би ангажман био у складу са оним што је тим људима који се не баве политком, али се боре за бољу Србију, прихватљиво.

"На тај начин би на дан избора у ствари имали референдум на коме би се сви Београђани, али само Београђани, изјаснили да ли су или нису за то да њиховим градом и даље управљају (председник привременог органа Беогада Александар) Шапић, (председник Србије Александар) Вучић, (премијерка Србије Ана) Брнабић", додао је он.

Како је казао, "имајући у виду да је упркос крађи опозиција победила 17. децембра", као и снагу таквог окупљања, апсолутно је сигуран да такав референдум може да има само један резултат.

(Бета, 03.03.2024)

Повезане вести »

Кључне речи

Коментари

Политика, најновије вести »