Fudbal: Todoroski i Lukić za prolećnu radost Spartaka

Subotica.com 04.03.2024  |  Subotica.com

Spartak je slavio na "krovu" sa 2:0 protiv Voždovca u 23. kolu Superlige. Posle borbene i izjednačene igre uz nekoliko šansi viđenih na obe strane, Subotičani su najbolje iskoristili za prvu radost u prolećnom delu. Na asistenciju Miloša Milića precizan je bio Andrej Todoroski, dok je Jovan Lukić svoj prvenac postigao posle pasa Ilije Babića i „golubovi“ su upisali vredna tri boda.

Na samom početku Ognjen Mudrinski je imao povoljnu priliku, ali nije je iskoristio. Nakon toga usledio je period dobre igre obe ekipe, ali bez opasnosti po golmane. Igrao se 35. minut kada je Tošeski uposlio Todoroskog pred kaznenim prostorom Voždovca, ali je njegov udarac bio lak plen za golmana Katića i promene rezultata nije bilo. U završnici prvih 45 minuta inicijativa se prebacila na polovinu „golubova“. Domaćin je takođe u dva navrata zapretio, ali se istakao