Petarda silnih čekićara, muk u glazgovu: Milan, Vest Hem, Olimpik i Benfika u četvrtfinalu Lige Evropa

Kurir 14.03.2024

Fudbaleri Milana plasirali su se u četvrtfinale Lige Evropa, pošto su u Pragu pobedili domaću Slaviju 3:1, u revanš utakmici osmine finala.

Milan je u prvoj utakmici u Italiji prošle sedmice pobedio 4:2 U večerašnjoj utakmici gosti su poveli u 33. minutu golom Kristijana Pulišića, na dodavanje Rafaela Leaa, a prednost je, tri minuta kasnije, udvostručio Ruben Loftus-Čik. Treći gol postigao je Leao u šestom minutu nadoknade prvog poluvremena, na asistenciju Pulišića, a konačan rezultat postavio je Matej Jurašek u 85. minutu. Slavija je od 20. minuta igrala sa desetoricom, pošto je Tomaš Holeš dobio