Crnogorčević: Poseta Zedera od velikog ekonomskog, ali i političkog značaja
RTV 16.03.2024 | Tanjug
![Crnogorčević: Poseta Zedera od velikog ekonomskog, ali i političkog značaja](https://nstatic.net/571/36047571beyzgq.jpg)
BEOGRAD - Poseta premijera Bavarske Markusa Zedera Beogradu može mnogo da unapredi odnos između Srbije i Nemačke, ocenio je danas nekadašnji ambasador Srbije u toj zemlji Dušan Crnogorčević.
"Bavarska je ekonomski jača od većine ekonomija članica EU. Ona je ekonomski džin i imajući u vidu činjenicu da srpski spoljnotrgovinski odnosi sa Evropskom unijom, čine negde preko 70 odsto, a Nemačka je na prvom mestu, ova poseta u svakom slučaju puno znači ne samo za ekonomske odnose Srbije i Nemačke, nego i za političke odnose", kazao je on Tanjugu. Crnogorčević je naveo i da je i interes Nemačke da ima dobre odnose sa Srbijom, imajući u vidu sve što se dešava