EP (kval) - Poraz omladinaca Srbije za početak, Danci za dva minuta do trijumfa!

Sportske.net 20.03.2024  |  Sportske.net

Omladinska reprezentacija Srbije (U19) poražena je u prvom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo od selekcije Danske rezultatom 3:1.

Puleni Radovana Krivokapića neuspešno su započeli mini-turnir u Portugaliji na kojem se, pored domaćina, takmiči još i Grčka, dok je samo prvoplasiranom timu zagarantovano mesto na EP. Danci su poveli u 20. minutu kada je Valdemar Biskov matirao Lijeskića, ali je početak drugog poluvremena pripao "Orlićima". Srbija je u 49. minutu poravnala rezultat golom Đura Đulija Đekića, dok je Stanković umalo preokrenuo rezultat kada je iz slobodnog udarca pogodio prečku. Do