Mlada fudbalska reprezentacija Srbije poražena od Severne Irske

RTS 26.03.2024

Mlada fudbalska reprezentacija Srbije (U21) poražena je od Severne Irske rezultatom 1:2 u meču sedmog kola grupe F kvalifikacija za Evropsko prvenstvo igranom u Leskovcu. Srbija trenutno ima 13 bodova iz sedam utakmica i nalazi se na trećem mestu u grupi.

„Orlići“ su prvi poveli golom kapitena Stefana Mitrovića u 40. minutu ali su gosti u nastavku uspeli da načine rezultatski preokret i dođu do pobede. Krilni napadač Verone je bio strelac na drugom uzastopnom meču državnog tima, a asistent mu je bio Aleksa Matić. Preokret gostiju kreirao je vezista Džastin Deveni. Vezista Kristal Palaa je bio dvostruki asistent, prvo Čarliju Alenu u 56, a zatim i Krejgu Farkuaru u 70. minutu. Srbija sad ima 13 bodova iz sedam