Vojvodina rekordnom goleadom do četvrtog trijumfa u nizu: Još korak do evropske vize

Dnevnik 29.03.2024  |  Dnevnik.rs

Rekordnim, četvrtim trijumfom u nizu, Vojvodina je protiv Radnika u Surdulici (4:0) prvi put u ovom prvenstvu ispred svoje gol razlike postavila pozitivan predznak. I utisak o igri i niz rezultata za respekt u minulim utakmicama osnov su verovanju da Novosađani imaju spremne odgovore i za predstojeći dvomeč sa Čukaričkim u razmaku od osam dana: u prvenstvu i u Kupu Srbije, oba na Vošinom evropskom putu..

Sva tri udarca u okvir protivničkog gola u prvom poluvremenu Novosađani su materijalizovali i tako odmor dočekali sa zavidnim kapitalom, koji je nagoveštavao i četvrti uzastopni trijumf ovog proleća. Istina, Radnik jeste krenuo ofanzivno i samouvereno, imao je posed u prvoj dekadi meča, ali je rezultatsku prednost u korist gostiju u šestom minutu uspostavio Petrović vrlo lepim golom sa 25 metara. Gol postignut na vreme, rezultatska prednost, ali i način na koji je