Новак је прва жртва земунског клана: Пуцао је себи у главу због малтретирања и претњи после отмице, суђење починиоцима није завршено ни после 27 година (фото)
Блиц 31.03.2024

Земунски клан је 1997. године отео у центру Београда Новака Стеванића (22), младића чији је једини грех био тај што је имао имућне родитеље и који се наредне године убио због тортуре коју је тада проживео.
Злогласни клан започео је овом отмицом своју крваву владавину подземљем и годинама били господари живота и смрти у Србији. Клан данас више не постоји, од злочина је прошло 27 година, починиоци нису кажњени, а суђење - и даље траје. Овај предмет се води пред Вишим судом у Београду, а због кривичног дела разбојништво се суди припаднику жандармерије Саши Ђајићу, пензионисаном полицајацу Милану Радукићу, као и некадашњим припадницима "земунског клана" Николи