Valensija demolirana od 17. Ekipe Evrolige: Asvel pomogao Partizan jer je eliminisao još jednog konkurenta za top 10!

Hot sport 04.04.2024

Težak poraz za Špance Košarkaši Asvela ostvarili su iznenađujuće ubedljivu pobedu nad Valensijom u utakmici 33. kola Evrolige 98:69, završivši nadu Španaca za plej-in.

Francuski tim je od samog početka dominirao, osvajajući prvu četvrtinu sa 27:19, a razlika se samo povećavala tokom meča. Na poluvremenu je Asvel imao 14 poena viška, dok je treća četvrtina donela katastrofu za Valensiju, sa ogromnih +39 na strani gostiju. Lovernj je predvodio Asvel ka pobedi sa 21 poenom i sedam skokova, dok su De Kolo, Li, Tomas i Džekson takođe doprineli dvocifrenim učinkom. Kod Valensije, Džouns se istakao sa 18 poena. Ova porazna utakmica