Panatinaikos u gostima nadigrao ekipu Bajerna, italijanski derbi pripao Olimpiji

RTS 05.04.2024

Košarkaši Panatinaikosa pobedili su u Minhenu ekipu Bajerna 82:75 u utakmici 33. kola Evrolige. Olimpija je u Milanu bila bolja od Virtusa sa ubedljivih 90:7.5.

Ekipa Bajerna je dobro ušla u meč, šutevima za tri poena uspeli su da povedu i posle prve deonice imaju pet poena prednosti. Panatinaikos je već u narednoj četvrtini zaigrao dosta bolje, zaustavili su šut rivala, počeli da pogađaju svoje šuteve sa distance, što im je posle 20 minuta igre donelo rezultat 40:36. Preostala dva perioda ekipa iz Atine održavala je stečenu prednost i lako stavila tačku na meč. U pobedničkom timu najviše se istakao Kendrik Nan sa 17