Првог дана снимања „Ми нисмо анђели“ умрла ми је мајка, и Рамбу сам рекао – Имам још 100 марака и ништа више: Исповест Уроша Ђурића (1)
Нова 09.04.2024 | Аутор: Јелена Копривица

"Уметност која се одвећ везује за политику унапред пристаје да подели судбину те политике", мисао је која се мота једној девојци по глави док се, замислите, љуби са својим изабраником.
Управо та порука краси једну од слика Уроша Ђурића која је изложена на поставци „Аутономизам сада и овде“ култног српског уметника у Галерији ФЛУ. Изложбом у београдској галерији Ђурић преиспитује актуелност теоријских поставки Манифеста аутономизма, који је пре три деценије, као студент ФЛУ, потписао са Стеваном Маркушем. А ако се погледа онолика, и те како бриљантна каријера београдског уметника, чини се да је деценијама уназад својим делима ишао против те












