Veče vrhunskog fudbala u ligi šampiona Barselona preokretom savladala PSŽ u Parizu, Atletiko odbranio domaći teren protiv Borusije

Dnevnik pre 23 dana  |  Tanjug
Veče vrhunskog fudbala u ligi šampiona Barselona preokretom savladala PSŽ u Parizu, Atletiko odbranio domaći teren protiv…

PARIZ: Fudbaleri Barselone pobedili su posle preokreta kao gosti u spektakularnoj utakmici Pari Sen Žermen rezultatom 3:2, dok je Atletiko u Madridu savladao Borusiju iz Dortmunda (2:1) u prvim mečevima četvrtfinala Lige šampiona.

Heroj pobede Barselone u Parizu bio je Rafinja. Brazilac je u 37. minutu doveo Barselonu u vođstvo, ali je PSŽ za samo tri minuta na startu drugog poluvremena stigao do preokreta. Bivši igrač Barselone Osman Dembele je posle asistencije Kilijana Mbapea izjednačio u 48. minutu i veoma burno proslavio gol protiv nekadašnjeg kluba. Samo tri minuta kasnije Fabijan Ruiz je asistirao Vitinji za vođstvo "svetaca". Delovalo je tad da je Barselona u "nokdaunu", ali uspeli