Novi Beograd pokorio Jadran: Srpski šampion na impresivan način drugi put osvojio regionalnu Premijer ligu u vaterpolu

Večernje novosti pre 18 dana

Silno do drugog trofeja u sezoni. Vaterpolisti Novog Beograda su drugi put u istoriji osvojili Regionalnu ligu. Šampion Srbije je u poslednjem kolu grupe za plasman od 1. do 5. mesta Premijer lige u Splitu torpedovali domaći Jadran sa 15:7 (4:2, 3:2, 4:4, 4:1).

FOTO: M. Vukadinović Izabranici Živka Gocića su odigrali najbolje kada je bilo najvažnije. U prvoj četvrtini su se posle 1:1, golovima Filipovića, Granadosa i Skumpakisa odlepili na 4:1 i stavili do znanja domaćinu da nema šta da traži. Naš šampion je u nastavku vlistao, Granados je bio nezdrživ u napadu, odbrana čvrsta i meč je rešen već posle prvog poluvremena. Do kraja su Filipović i drugovi samo uvećavali prednost. Naš drugi predstavnik Crvena zvezda je izgubio