Džeko jednim potezom na utakmici izazvao haos između dve nacije! Grci pobesneli zbog provokacije, a u Turskoj ga veličaju! (foto)

Kurir pre 22 dana
Džeko jednim potezom na utakmici izazvao haos između dve nacije! Grci pobesneli zbog provokacije, a u Turskoj ga veličaju…

Kapiten Fenerbahčea i reprezentacije Bosne i Hercegovine, Edin Džeko, izazvao je burne reakcije navijača Olimpijakosa i velikog dela Grčke jednim gestom na utakmici Lige konferencija.

U prvom meču četvrtfinala ovog evropskog takmičenja Fenerbahče je kao gost na stadionu Jorgos Karaiskakis poražen rezultatom 3:2, nakon što je imao tri gola zaostatka. Olimpijakos je golovima Kostasa Fortunisa i Stevana Jovetića na poluvremenu imao 2:0, a do trećeg pogotka je stigao u 57. minutu preko Čikinja. Kapiten Srbije, Dušan Tadić, sa bele tačke je u 68. minutu smanjio zaostatak turskog tima, a konačan rezultat je šest minuta kasnije postavio Irfan Kahveči.