Bundesliga: Lajpcig u gostima pobedio Hajdenhajm, trijumf zabeležili i Hofenhajm, Volfsburg i Darmštat

Kurir pre 13 dana

Fudbaleri Lajpciga pobedili su u gostima Hajdenhajm sa 2:1, u meču 30. kola nemačke Bundeslige.

Poveo je Lajpcig golom Benjamina Šeška u 42. minutu, a izjednačenje Hajdenhajmu je doneo Nikola Dovedan golom u 69. minutu. Pobedu Lajpcigu doneo je Lois Openda pogotkom u 85. minutu. Hajdenhajm je na 10. mestu sa 34 poena, a Lajpcig je četvrti sa 59 bodova. U narednom kolu, Hajdenhajm će gostovati Darmštatu, dok će Lajpcig dočekati Borusiju Dortmund. U istom terminu, Hofenhajm je pobedio kao domaćin u Zinshajmu ekipu Borusije Menhengladbah sa 4:3. Strelci za