Река Пеђијанг у јужној Кини други пут плави од почетка године
Бета 22.04.2024

Река Пеђијанг која припада сливу Бисерне реке, излила се протеклог викенда по други пут ове године, због обилних падавина претходних дана, саопштило је Министарство водних ресурса.
У суботу 20. априла увече проток воде у хидролошкој станици Шиђиао у граду Ц́ингјуан, провинција Гуангдонг, порастао је на 12.000 кубних метара у секунди, достигавши ниво опасности од поплаве, преноси Синхуа.
Министарство је задржало ИВ ниво реаговања у ванредним ситуацијама за контролу поплава и позвало локалне власти да спроведу мере против поплава.
Прва поплава реке Пеђијанг у сливу Бисерне реке ове године догодила се 7. априла, најраније откако су поплаве у великим кинеским рекама почеле да се броје 1998. године.
(Бета, 22.04.2024)