ABA 2: Debakl Voše u Podgorici, 18 razlike za 8. nosioca!

Sport klub pre 10 dana  |  Autor: Nikola Janković

Serijom 13:3 u trećoj četvrtini, kojom su stekli prvu dvocifrenu prednost na utakmici (65:54), košarkaši Podgorice - ispostavilo se - slomili su otpor gostiju iz Novog Sada i potom bez mnogo problema priveli posao kraju na otvaranju polufinalne serije Druge ABA lige.

Vojvodina je igrala egal do 33. minuta, a potom prihvatila preubedljiv poraz pred revanš u SPENS-u zakazan za 2. maj, kada će morati da nadoknadi 18 poena razlike. Ove srede uveče u „Bemax areni“ – 98:80 (25:25, 22:21, 22:15, 29:19). Podgoričani su, posle dve pobede nad Zlatiborom u seriji četvrtfinala, prepoznali trenutak da do kraja „pregaze“ ekipu trenera Miloša Isakova Kovačevića i iskoristili je. Podsećamo, Podgorica je ušla u plej-of kao osmi nosilac u žrebu