S ruba poraza u potpuni preokret: Olga Danilović spasla četiri meč-lopte na svom debiju u Madridu

Danas pre 9 dana  |  G. A.

Olga Danilović, koja je na 122. mestu najbolje plasirana srpska teniserka na svetskoj listi, prošla je dva kola u kvalifikacijama na šljaci u Madridu, a na debiju na glavnom turniru se sa ruba poraza sasvim vratila u život.

Pobedila je Francuskinju Klaru Birel (44. mesto) s 3:6, 7:6 (10:8), 6:4. Pri vođstvu protivnice s 5:3 u drugom setu, iskoristila je, spasavajući i jednu meč-loptu, treću brejk-priliku da joj se primakne i unese neizvesnost u duel izjednačenjem u sledećem gemu. U taj-brejku je bilo 6:4 i 7:6 za francusku igračicu, ali je upravo na te njene šanse da reši utakmicu u svoju korist Olga bila najprisebnija, hvatajući poslednji voz za set odluke. Dobila je i volju i snagu