Након договора о власти са ХДЗ-ом, Ивана Пенаву оптужују да је издајник: "Продане душе, једном сте ме превеслали, нећете више"
Блиц 09.05.2024

ХДЗ Андреја Пленковића и Домовински покрет, градоначелника Вуковара Ивана Пенаве, постигли су договор о формирању нове већине и владе, што је изазвало различите реакције упркос тврдњи актуелног премијера да неће бит промена у политици извршне власти.
Ово ће Андреју Пленковићу бити трећи мандат у континуитету на челу владе, а новина је да ће Самостална демократска српска странка (СДС С) подржати нову извршну власт, али више неће бити њен део. Пленковић је рекао да ће Домовинском покрету припасти три министарства, међу којима и једно новоосновано за демографију. Уз то, ДП ће добити Министарство пољопривреде, као и Министарство привреде. Пенава, иначе, бивши ХДЗ-овац, који је ту странку својевремено напустио










