ЛЕ - Ново чудо у Леверкузену, Бајер у финалу, а тамо га чека магична Аталанта!

Спортске.нет пре 10 дана  |  Спортске.нет

Фудбалери Бајер Леверкузена и Аталанте пласирали су се у финале Лиге Европе! Вест вечери је свакако Бајер Леверкузена који је и вечерас успео да избегне пораз у надокнади времена, по ко зна који пут ове сезоне, те ремијем 2:2 отишао у финале укупним резултатом 4:2.

Аталанта је пред својим навијачима потпуно надиграла Марсеј и резултатом 3:0, после 1:1 на "Велодрому" оверила пласман у финале. Бајер Леверкузен је имао велику предност од 0:2 са "Олимпика", али је и поред тога вечерас кренуо офанзивно и створио је велики број прилика у првом полувремену. Статистика каже да је Бајер имао чак 17 удараца ка голу у првих 45 минута, али је Рома била та која је на паузу отишла са предношћу од 0:1. Прву шансу имао је Лукаку у четвртом