Zvezda je šampion ABA lige! Crveno-beli šokirali Partizan u gostima i stigli do titule!

Kurir pre 22 dana

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Partizan u gostima u trećem meču finalne serije ABA lige rezultatom 82:76 i na taj način stigli su do titule u regionalnom takmičenju.

Crvena zvezda bolje je otvorila utakmicu i veoma brzo stigla je do plus osam (4:12), ali Partizan odgovara posle tajm-auta Željka Obradovića. Vodila se rovovska bitka do kraja prve četvrtine koja je završena rezultatom 18:20 uz odličnu rolu Alekse Avramovića u samom finišu ove deonice. Druga četvrtina donela je novu rovovsku borbu, a crveno-beli su se bolje snašli. Igralo se u serijama, ali tokom čitavog prvog poluvremena Partizan nije uspeo da povede. U nekoliko