Trifunović i Avramović zaustavili nalete Mege i doveli Partizan na prag finala KLS

Euronews 24.05.2024  |  Autor: Euronews

Košarkaši Partizana savladali su Megu na svom terenu u prvom meču polufinala AdmiralBet KLS i poveli sa 1:0 u seriji, pa će šansu da završe istu i obezbede mesto u finalu, imati već u ponedeljak, 27. maja, kada će Mega biti domaćin u "Hali sportova" - 82:72 (22:22, 18:20, 23:13, 19:17).

Ekipa Željka Obradovića nije blistala večeras u Areni. Dobar deo prvog poluvremena mučila se da zaustavi pik-en-rol Mege i, generalno, njihovu dobru igru u reketu. Ali je sve to nadomestila solidnim procentima sa distance (36 odsto) i boljoj reakciji u nastavku utakmice. Faktor stabilnosti u napadu večeras bio je Trifunović, koji je uz Avramovića bio najefikasniji u taboru crno-belih, sa 23, odnosno 16 poena. Partizan je u tri navrata imao dvocifrenu prednost.