Silovito do treće krune: Vaterpolisti Novog Beograda odbranili titulu prvaka Srbije, opet potopili Radnički

Večernje novosti pre 22 dana

KRUNA je odbranjena. Lako i efektno. Vaterpolisti Novog Beograda su treći put zaredom šampioni Srbije pošto su i u drugom meču finala plej-ofa Superlige Srbije u Kragujevcu preslišali Radnički sa 18:10 (4:1, 4:3,5:3, 5:3). Kapiten našeg najjačeg kluba Filip Filipović je podigao i treći trofej, jer su ove sezone osvojeni Kup Srbije i Regionalna liga.

miloš vukadinović Za razliku od prvog meča u kojem su Kragujevčani na „11.aprilu“ pretili sve do kraja (14:13), Novobeograđani u drugom nisu dozvolili rezultatsku neizvesnost. Već u prvoj četvrtini odlepili su se na 4:1 i do kraja meča sigurnom igrom utakmicu priveli kraju. Domaćin je samo na trenutak, u drugoj četvrtini pokušao da zakuva meč, ali za više od 4:6 nije imao ni snagu, ni kvalitet. Pulene Živka Gocića sada očekuje napad na četvrti trofej – titulu