Марко Ђурић с амбасадором Италије о европском путу Србије и 145 година дипломатских односа
РТВ 28.05.2024 | Тањуг

БЕОГРАД - Министар спољних послова Марко Ђурић састао се данас са амбасадором Италије у Србији Луком Горијем, са којим је разговарао о европском путу Србије, као и заједничком обележавању 145 година од успостављања дипломатских односа.
Нагласивши да је чланство у ЕУ стратешко опредељење Србије, министар Ђурић захвалио је на подршци коју Италија пружа нашој држави у процесу европских интеграција. Иако различитих мишљења и погледа на одређене теме, Србија и Италија деле партнерске односе, рекао је Ђурић, саопштено је из Министарства спољних поислова. Ђурић је навео и да, поред недавних дешавања у УН, која су довела до додатних несугласица, међу земљама западног Балкана, Србија ће наставити








