Udala se za advokata koji je zastupao optuženog u predmetu u kom je sudila, oslobodila okrivljene u slučaju „Ćuruvija“: Ko je sudija koja traži zatvor za novinare KRIK-a?
Nova 30.05.2024 | Autor: Nova.rs, KRIK
![Udala se za advokata koji je zastupao optuženog u predmetu u kom je sudila, oslobodila okrivljene u slučaju „Ćuruvija“…](https://nstatic.net/204/36754204wwiapi.jpg)
Sudija Apelacionog suda u Beogradu Dušanka Đorđević podnela je čak dve tužbe protiv KRIK-a zbog njihove baze podataka "Prosudi ko sudi", kojima traži da se novinari osude na novčane, ali i zatvorske kazne, te da im se zabrani rad na dve godine.
Sudija smatra da su joj novinari povredili privatnost, tvrdi da joj "crtaju metu" i pomažu kriminalcima da je pronađu. Ko je sudija Apelacionog suda Dušanka Đorđević o kojoj se više puta govorilo u medijima? „Sudija Dušanka Đorđević i njen suprug advokat Aleksandar podneli su parničnu i krivičnu tužbu protiv novinarke KRIK-a Bojane Pavlović i urednika Stevana Dojčinovića. Prvom traže odštetu od 760 hiljada dinara, a drugom da Pavlović i Dojčinović dobiju po 10