Mladi fudbaleri Srbije nesrećno ostali bez finala Evropskog prvenstva: „Orlići“ nisu izdržali

Dnevnik pre 27 dana  |  Dnevnik.rs

Posle velike borbe kadetska reprezentacija Portugalije pobedila je sa 3:2 selekciju Srbije i plasirala se u finale Evropskog prvenstva. Mora se reći da su Portugalci bili bolji, imali su više snage, mada su „orlići“ bili fantastični u prvom delu susreta. Vodili naši fudbaleri sa 2:0, ali su u poslednjih tridesetak minuta ostali bez snage, a Portugalci su napravili preokret i stigli do finala.

Utakmica je počela u žetokom ritmu, već posle desetak minuta i jedna i druga ekipa imale su po dve lepe prilike. A onda su naši mladi igrači uspeli da smire igru i da povedu. Centarfor Cvetković je promešao nekoliko igrača, odigrao povratnu loptu sa Makevićem i sa petnaestak metara dobro odmerenim udarcem pogodio donji ugao. U finišu prvog dela uspeli smo da postignemo i drugi pogodak. Ranković je iskosa sa desetak metar šutirao, golman Fereira je loptu kratko