Šok u Ivanjici - Javor ispao, Tekstilac je novi superligaš!

Sportske.net pre 26 dana  |  Sportske.net

Fudbaleri Tekstilca iz Odžaka plasirali su se večeras u Superligu Srbije, prvi put u klupskoj istoriji, dugoj 105 godina! Oni su u revanš-meču baraža remizirali protiv Javor Matisa u Ivanjici (1:1), što im je bilo dovoljno, s obzirom da su prvi meč dobili sa 1:0.

Posle prvog poluvremena bez golova, šok za domaće navijače usledio je početkom drugog, u 53. minutu kada su gosti iznudili jedanaesterac. Siguran realizator sa bele tačke bio je Marković za 0:1 na semaforu i udvostručenu prednost iz prvog meča. Od tog trenutka je Ivanjičanima ostalo da krenu na sve ili ništa, pokušavali su što pre da dođu bar do izjednačenja i finiš ovog meča učine neizvesnijim. U tome su uspeli u 75. minutu utakmice, kada je Dukure sa oko 13-14