Istorija u superligi Srbije: Tekstilac po prvi put nakon 105 godina u najvišem rangu!

Hot sport pre 25 dana

Javor se seli u drugi rang Javor naredne godine neće igrati u najvišem rangu srpskog fudbala, a umesto njih u Superligu Srbije ulazi Tekstilac.

Klub iz Odžaka se po prvi put u 105 godina dugoj istoriji plasirao u Superligu. Oni su i u revanš utakmici baraža uspeli da odole ekipi iz Ivanjice, u prvom meču su slavili sa 1:0, i tako naprave istorijski uspeh – 1:1 U prvom poluvremenu smo gledali tvrd meč i bez golova, a to je prekinuo Tekstilac početkom drugog dela. U 53. minutu je dosuđen penal koji je Miroslav Marković pretvorio u vođstvo tima iz Odžaka. Javor je krenuo na sve ili ništa i u 75. minutu uspeo