U beogradskom Višem tužilaštvu 27 novoizabranih javnih tužilaca stupilo na funkciju
Insajder 04.06.2024
![U beogradskom Višem tužilaštvu 27 novoizabranih javnih tužilaca stupilo na funkciju](https://nstatic.net/168/36798168tdvawg.jpg)
U Višem javnom tužilaštvu u Beogradu 4. juna je 27 novoizabranih javnih tužilaca stupilo na funkcije na svečanoj sednici kolegijuma kojom je presedavao Glavni javni tužilac VJT u Beogradu Nenad Stefanović.
Stefanović je nove kolege upoznao sa strategijom rada kako bi se postigli maksimalni rezultati u efikasnom krivičnom gonjenju učinilaca krivičnih dela, posebno kada su u pitanju borba protiv korupcije i teška krivična dela iz nadležnosti Višeg javnog tužilaštva u Beogradu. Od druge polovine prošle godine VJT je radilo sa smanjenim kapacitetima što je, međutim, dobrom organizacijom rada i zalaganjem javnih tužilaca uspešno prevaziđeno, saopšteno je iz tog