Danci autoritativni protiv Halanda i Odegarda, Srbiju čeka baš težak posao

Sportske.net 08.06.2024  |  Sportske.net

Nakon što je Srbija deklasirala Švedsku sa 3:0, Slovenija remizirala 1:1 sa Bugarskom, a Engleska još sinoć izgubila od Islanda sa 1:0, i četvrti član grupe C Evropskog prvenstva, selekcija Danske, odigrao je svoj poslednji kontrolni meč pred odlazak u Nemačku.

Danci su na stadionu Bondbija dočekali Norvešku i savladali su je sa 3:1. Danska je posebno dominirala u prvom poluvremenu, posle kog je imala prednost od 2:0. Poveo je domaćin u 12. minutu. Strelac je bio Hojberg, koji je iz drugog šuta, pošto mu je prvi izblokiran, savladao golmana Nilanda. Pogotku je prethodila asistencija Olsena iz "dubine" ka Bahu, potom centaršut ovog igrača i potom realizacija Hojbjerga, nakon što su se Norvežani nakratko odbranili. Prednost