EP - Italija slavi Fabrija i Simonelija, zlatni i Samba-Majela, Tijam i Tentoglu

Sportske.net 08.06.2024  |  Sportske.net

Francuska atletičarka Sirena Samba-Majela osvojila je večeras zlatnu medalju u trci na 100 metara s preponama na Evropskom prevenstvu u Rimu.

Ona je do zlata stigla rezultatom 12,31 sekunda, što je novi rekord evropskih prvenstava. Srebro je osvojila Ditađi Kambunđi iz Švajcarske rezultatom 12,40 sekundi. Treća kroz cilj je prošla aktuelna evropska šampionka Poljakinja Pia Žižovska vremenom 12,42. Italijanski atletičar Leonardo Fabri osvojio je večeras zlatnu medalju u bacanju kugle na Evropskom prvenstvu u Rimu. On je do prvog zlata za Italiju u bacanju kugle na evropskim prvenstvima stigao hicem iz