Šampion Evrope izbegao debakl u finalu plej-ofa Grčke!

Sport klub 10.06.2024  |  Autor: Nikola Janković

Ličilo je na ubedljivu pobedu zelenih, pa na istorijski preokret crveno-belih i proslavu titule pred 18.300 navijača najvećeg rivala, ali je na kraju šampion Evrope uspeo da izbegne "metlu" u finalu plej-ofa i zakaže utakmicu broj 4 u "Dvorani mira i prijateljstva".

Olimpijakos je uz mnogo utrošene energije i napora u odbrani uspeo da povede na četiri i po minuta do kraja meča (72:73), iako je u drugoj četvrtini bilo 40:26 za domaćina, ali je aktuelni šampion Evrope odgovorio serijom 8:0 i, potom, priveo posao kraju za prvi trijumf u ovoj bučnoj seriji. Panatinaikos – Olimpijakos 83:76 (23:18, 20:16, 18:25, 22:17) za 1-2 u seriji. Posle meča, naravno, d ošlo je do frke u kojoj su glavne uloge imali Matijas Lesor i Janulis