Volja i strpljenje dok šakalu pažnja ne popusti Mile Gužvica iz Veternika proređuje populaciju nadirućeg predatora
Dnevnik 11.06.2024 | Dnevnik.rs
![Volja i strpljenje dok šakalu pažnja ne popusti Mile Gužvica iz Veternika proređuje populaciju nadirućeg predatora](https://nstatic.net/039/36864039yyzius.jpg)
Šakali su zagospodarili širom Srbije i Balkana, a to je i slučaj i u veterničkom lovištu, koje se nalazi samo nekoliko kilometara od drugog najvećeg urbanog centra u Srbiji – Novog Sada.
Kako se ovaj predator ne bi proširio preko mere, često se nađu lovački entuzijasti koji ih uspešno love i na taj način štite plemenitu divljač. U Veterniku to je Milan Gužvica, pred čijim karabinom vinčester .243 su do sada pale mnoge jedinke ove divljači. -S godinama snaga popušta, ali ne i volja – kaže Mile, kako ga u Veterniku zovu. - Za mene je to lep lov, sa čeke koje su improvizovane po okolnom drveću. Bitno je da imam dobar oslonac, da sam izdignut barem dva