Švajcarska pobedila Mađarsku i osvojila važne bodove u borbi za plasman u narednu fazu šampionata

Danas pre 14 dana  |  V. N.

Fudbalska reprezentacija Švajcarske pobedila je Mađarsku rezultatom 3:1 (2:0) u utakmici prvog kola Grupe A na Evropskom prvenstvu.

Na meču koji je odigran u Kelnu golove za ekipu selektora Murata Jakina postigli su Dua u 12, Ebišer u 45. i Embolo u 93. minutu, dok je strelac za Mađarsku bio Varga u 66. minutu. U duelu dva tima za koje se prognozira da će se boriti za drugo mesto u Grupi A, Švajcarska je prikazala mnogo bolju igru u prvom poluvremenu, kada je postigla dva gola, a imala je i nekoliko odličnih šansi da već u prvom delu utakmice obezbedi trijumf. Mađari nisu uspevali da prenesu