Istorijska medalja za Srbiju i lep uvod za OI: Parakajakaš Strahinja Bukvić osvojio bronzu na Evropskom prvenstvu u Segedinu

Dnevnik pre 17 dana  |  Dnevnik.rs

Parakajakaš Srbije Strahinja Bukvić osvojio je bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu u Segedinu, prvu na velikim takmičenjima u karijeri, ali i za srpski parakajak.

U A finalu olimpijske discipline kl2 200m Bukvić, koji će učestvovati na Paraolimpijskim igrama u Parizu, je do trećeg mesta na pobedničkom postolju stigao prveslavši najkraću kajakašku deonicu za 44 sekunde 788 stotinki. Član novosadskog KKK Vojvodina je napravio odličnu uvertiru za Paraolimpijske igre u Parizu, na kom će ispisati istoriju jer je prvi parakajakaš iz Srbije na najvećem sportskom događaju na svetu. – Trka je bila odlična, teška kao što sam i